You are currently viewing Jak rozpocząć pracę nad kluczową zmianą w życiu prywatnym i zawodowym.

Jak rozpocząć pracę nad kluczową zmianą w życiu prywatnym i zawodowym.

Krok 1 : Intencja

Kryzysy przychodzą i odchodzą, są integralną częścią naszego życia, ale to my decydujemy czy z nich skorzystać, nauczyć się, dokonać dla nas istotnych zmian, które pozwolą się nam rozwinąć, pozwolą nam być bliżej siebie, kochać siebie i tym samym innych, żyć życiem spełnionym radosnym i lekkim.

Czas pandemii to idealny czas na zatrzymanie i zdecydowanie co dalej. To czas globalnego kryzysu egzystencjalnego, który zaprasza nas ludzi do dokonania istotnych zmian w życiu, do przewartościowania tego, co ważne i w którym kierunku tak naprawdę chcemy podążać. Kryzys możemy wykorzystać dla siebie i zbudować życie w oparciu o nowe jakości. Ja podążyłam tą ścieżką i dzięki temu pandemia stała się trampoliną do mojego nowego życia gdzie znacznie więcej dookoła mnie takich jakości jak radość, światło, miłość, lekkość, obfitość.

Moment gotowości do zmiany często wiążę się też z momentem, w którym czujemy, że wszystko w nas i dookoła się rozpada. Czujemy niemoc, czujemy bezsilność i bezradność, czasem złość i smutek, ale jednocześnie mamy w sobie decyzje o tym, że tak jak do tej pory nie chcemy żyć. Kiedy przychodzi moment gotowości do zmiany naszego życia często zastanawiamy się, od czego zacząć. Chcemy już natychmiast dokonać zmian z lęku, że zmienimy decyzję, a to jeszcze nie moment na działanie.

Kiedy wiemy, że już czas na zmiany najpierw zacznijmy od tego, aby zadać sobie kilka fundamentalnych pytań  – Czego chcę? Czego pragnę? Jak ma wyglądać życie które chcę wieść?

Tak, to nie są łatwe pytania, ale poniższe narzędzia coachingowe będę skutecznie wspierać Cię w drodze odkrywania swoich potrzeb, kreowania swoich marzeń i wizualizowania nowego życia. Życia które wybierasz wieść. W pracy z marzeniami i celami potrzebujemy najpierw jasności. I do takiej pracy zapraszam Cię z wykorzystaniem poniższych narzędzi coachingowych.

A oto co warto wykorzystać :

Koło życia  

Podczas pracy z kołem życia masz szansę odpowiedzieć sobie na pytanie, które obszary Twojego życia potrzebują zmiany, poszukasz też tzw. „dźwigni”, miejsca, gdzie dokonanie zmiany wpłynie najmocniej na Twoje życie i pozostałe obszary. Może się okazać, że jednak inny obszar niż pierwotnie myślałaś/ myślałeś będzie kluczowy w uzyskaniu skutecznej zmiany. Daj się zaskoczyć w tej pracy, bądź otwarta/otwarty na to co się pojawi, nie oceniaj i zbieraj informacje. Więcej informacji o narzędziu “Koło życia” i ćwiczenie do pobrania znajdziesz TUTAJ.

Wizualizacja marzeń

Wizualizacja Twoich Marzen to narzędzie coachingowe, które da Ci bardziej szczegółowy obraz Twoich marzeń i potrzeb ale również wzmocni Twoją motywację do działania. Podczas tego doświadczenia będziesz mieć szansę przenieść się w Twojej wyobraźni do miejsca w którym Twoje życie wygląda tak jak chcesz aby wyglądało. Jesteś w momencie w którym Twoje marzenie się urzeczywistnia i z tego miejsca odkrywasz informacje które się pojawiają, informacje które stają się Twoim drogowskazem w drodze do ich urzeczywistniania. 

Skorzystaj z wizualizacji i daj się poprowadzić ! A na koniec zapisz swoje odkrycia 🙂

Mapa Marzeń

Kiedy już wiesz czego chcesz i jak ma wyglądać Twoje życie, jakie marzenia chcesz zrealizować w nim, jakie jakości chcesz do niego przyciągnąć – zrób swoją mapę marzeń. Do tej pracy będziesz potrzebować gazet, nożyczek, kleju i dużej kartki. Wypełnij ją tym, co najbardziej chcesz przyciągnąć do Twojego nowego świata.

Pracując z marzeniami stosuj codziennie medytację marzeń, która wspierać Cię będzie w precyzowaniu Twoich marzeń.

Na koniec pracy koniecznie spisz wszystko to, czego potrzebujesz i chcesz, żeby się wydarzyło w Twoim życiu. To będzie Twój drogowskaz do dalszej pracy. Jak będziesz mieć wszystko gotowe dopiero zrób kolejny krok.

A jeżeli chcesz popracować jeszcze mocniej z marzeniami zapraszam Cię na kurs on-line Pełnia Marzeń!

Dodaj komentarz